Спаржа соєва: що це таке?
Спаржа соєва — це продукт, який ніякого відношення не має до однойменної деликатесної трав'янистої рослини. Родом вона з Китаю, і там називається фучжу.
Але знайшла спаржа соєва популярність і за межами батьківщини.
З чого її роблять?
Спаржа соєва — це похідна соєвих бобів, яка формується в процесі дефібрініровання свіжої сої. Боби кип'ятять, отримують щільну жирну плівку, яку згодом особливим чином висушують. Ось з цієї засохлої соєвої плівки і виходить розглянутий харчовий елемент. По суті, спаржа соєва — це насичений білками рослинного походження концентрат. Її отримують штучно з натуральної корисної основи.
Чим вона корисна?
Про користь цього продукту можна говорити годинами. І все ж спробуємо розкласти все по поличках.
Отже, спаржа соєва надає благотворний вплив на різні відділи людського організму.
Наприклад:
- цей продукт корисний для профілактики серцево-судинних захворювань;
- спаржа із сої може бути обрана як додатковий засіб в період лікування захворювань кістково-м'язового відділу;
- хороший цей елемент їжі при хворобах шлунково-кишкового тракту;
- дозволений продукт в меню для людей, що страждають порушенням обміну речовин і цукровий діабет;
- хороша спаржа для схуднення, допустима в меню при ожирінні;
- цей продукт допомагає зміцнити імунну систему;
- за допомогою спаржі можна збагатити раціон спортсменів і людей, зайнятих важкою фізичною працею;
- спаржа в раціоні хороша для збереження молодості і краси.
Цікаво, що в сучасному світі також зізначається, що своєрідний заряд молодості та здоров'я дає в раціоні саме спаржа соєва. Про користь і шкоду цього продукту для жінок буде теж дуже цікаво дізнатися. Що стосується користі: спаржа соєва містить фітоестрогени, які сприятливо впливають на гормональний фон. Рослинні білки зміцнюють і створюють здоровий фон у жіночої репродуктивної системи. Корисно їсти фучжу жінкам в період ПМС, менопаузи і при несприятливому стані дітородної системи. Цей продукт згладжує наслідки гормонального стресу, знижує менструальний біль, попереджає розвиток запальних процесів і кровотеч. У фучжу міститься велика кількість антиоксидантів. Продукт не тільки уповільнює процеси старіння, але і допомагає запобігти розвитку пухлинних захворювань. Спаржа соєва виводить з організму канцерогени.
Для тих, хто вирішив схуднути, цей продукт просто незамінний в раціоні. Справа в тому, що склад соєвого спаржі такий, що запросто забезпечує насичення і дає заряд бадьорості і сил. При цьому не відмічено негативних наслідків для фігури. Навпаки, продукт допомагає м'яко й безпечно позбутися від зайвої рідини в організмі, розщеплює жири.
Це незамінний джерело білка для людей, повністю исключивших зі свого раціону м'ясо та інші продукти тваринного походження. Включаючи фучжу в свій раціон регулярно, можна практично не хвилюватися про необхідну білкову складову в меню. Це дуже корисно як для спортсменів, так і для людей, звиклих до серйозних фізичних навантажень. Втім, білок необхідний абсолютно всім людям.
Чи шкідливо?
Спаржа із сої — продукт відносно нешкідливий. Якщо вживати її помірно, не вибиваючись з рекомендованих рамок, то організму буде тільки користь.
Однак, якщо соєвої спаржі в раціоні буде занадто багато, то може позначити і її негативний вплив на здоров'я, а саме:
- порушення в роботі підшлункової і щитовидної залози;
- розвиток виразкової хвороби шлунка;
- підвищення схильності до естроген-залежних пухлин у жінок;
- камені в нирках.
Крім того, спаржа соєва не рекомендується для раціону дітей, так як може порушити гормональний фон.
Абсолютне протипоказання — алергія на соєвий білок. Простатит, цистит, ревматизм, гострі захворювання шлунково-кишкового тракту — відносні протипоказання.
У середньому соєву спаржу радять включати в раціон не більше 2-3 разів на тиждень. Так користь буде максимальною і без шкідливих наслідків.
Як готувати і з чим її їдять?
Цей продукт продається в магазинах у вигляді напівфабрикату. Щоб приготувати страви з соєвого спаржею необхідно попередньо підготувати продукт. Існує три ходових способу підготовки:
- розмочувати протягом 24 годин у прохолодній воді;
- залити холодною водою на кілька годин і потім півгодини відварити;
- залишити в окропі на 2 години.
Найкорисніший спосіб приготування спаржі — №1. Вважається, що при замочуванні у холодній воді продукт зовсім не втрачає корисних якостей. Тому з цим продуктом краще не поспішати, оскільки поспіху він не любить.
Підготовлену таким чином соєву спаржу можна додати в будь-який овочевий салат, дати волю своїй фантазії. Але є й кілька класичних рецептів, які не менш популярні. Наприклад, маринують фучжу в соусі, приготовленому з таких компонентів, як:
- соєвий соус — 3 ст. л.;
- оцет — 1 ч. л.;
- соняшникова олія — 100 г;
- подрібнений часник — 3 зубчики;
- чорний перець, паприка — за смаком.
Спаржа із сої смачна, поживна і корисна! Якщо немає протипоказань, спробувати варто.
У нашому інтернет-магазині продається спаржа соєва від китайського виробника, упаковка вагою 0,5 кг, і це досить велика кількість, якого вистачить не на один прийом їжі. При цьому зберігати Фучжу дуже просто – необхідно всього лише підтримувати низьку вологість у приміщенні, де вона зберігається. Вимог до температури спаржа не висуває – її можна зберігати в діапазоні від +1 до +25 градусів.
- А Ви знали, що соєвий соус...Склад та корисність соєвого соусу, історія його виникнення та сфери застосування.Повна версія статті